Indraja (indraja_rrt) wrote,
Indraja
indraja_rrt

Fantastinių knygų klubas, mano pranešimas

Dėl Ivano Jefremovo „Jaučio valandos“ aistros ir ginčai neslūgsta net po pusšimčio metų. Tačiau daug kas neturėjo galimybės pažinti šią itin kinematografišką, ir nuotykinę, ir filosofinę knygą.

Žemėje seniai iškovotas komunizmas. Darniai išsivystę jos gyventojai suranda kūrybos ir pažinimo džiaugsmą tiek namuose, tiek vis drąsiau žengdami į kosmosą. Žvaigždėlaivio „Tamsioji liepsna“ įgula atskrenda į atskilusios žmonijos šakos apgyvendintą Tormanso planetą, kurios gyvenimas įklimpęs dumbliname laiko užutėkyje. Kaip kalbėsis Utopija ir Distopija? Ir bene svarbiausia: kurią pusę kaip panašesnę į savo aplinką bei ateitį atpažins sovietinio Atšilimo skaitytojas (ir cenzūra!)? Ką jose pamatysime mes?

Kas gali, kviečiu skaityti (Иван Ефремов, «Час быка», pirmas leidimas 1968 m). Kas ne – bibliotekoje ar spintos gilumoje surasti apie ateities Žemę pasakojantį „Andromedos ūką“ (1957). Tezė, antitezė – o paskutinį dialektinį sintezės žingsnį žengsime aptarime!

Susitinkame liepos 30 dieną, antradienį, VU bibliotekos MKIC Saulėtekio al. 5, A119 seminarų kambaryje. Pradžia - 18.30.

Kas dar nebuvo FKK: galima ateiti skaičius. Bet galima ir neskaičius. Galima įsiterpti į paskaitą-diskusiją su savo nuomone. Knygų aptarimas visada nuveda prie susijusių įdomių klausimų, tai puiki proga pajusti dalinimosi idėjomis malonumą. Po to einame į gretimą kavinę, ten skanu ir galima dar daugiau pabendrauti dar laisvesnėmis temomis. Man šiuo gyvenimo laikotarpiu tai yra būtent ta vieta, kur kas mėnesį galiu patirti bičiuliškos bendrystės džiugesį (ir sutikti taip pat ir labai senus draugus bei pažįstamus).
Šioje paskaitoje kalbėsiu ne šiaip apie knygą, o apie vieną svarbiausių mano gyvenime sutiktų kūrinių. Bet tai neturės sutrukdyti ir kritiniam požiūriui.
Tags: knygos, propago, renginiai
Subscribe

 • Vaduva-Vandenvala

  A short today's trip between two not-faraway city public transport stops. Presenting the hills and žibutės.

 • Sputnik V kaip gynybos projektas

  This LT text explores some of the connotations and ties revealed in the development of this vaccine. It is largely relevant to the world outside of…

 • И про химию тоже

  Читаю про историю советского химического оружия. Пока – мемуары Вила Мирзаянова (‘State Secrets: An Insider's Chronicle of the Russian Chemical…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments